SCHIMB DE EXPERIENȚĂ IN NORVEGIA

În perioada 19 -23 septembrie 2022 membrii echipei de management și de implementare al proiectului „VINO la ȘCOALĂ! Schimbă-ți destinul!”

În perioada 19 -23 septembrie 2022 membrii echipei de management și de implementare al proiectului „VINO la ȘCOALĂ! Schimbă-ți destinul!”, implementat cu sprijinul financiar al Granturilor Norvegiene și în curs de derulare la nivel multiregional, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Harghita, Inspectoratul Școlar Județean Vrancea, Inspectoratul de Poliție Județean Covasna, Universitatea Transilvania din Brașov, Newschool din Norvegia au participat la un eficient schimb de experiență  și de formare cu reprezentanții și formatorii partenerului din proiect Newschool, din Oslo. Tema ”Inclusive Manegement în Inclusive Schools” a fost abordată atât în cadrul unei vizite în școala  Lakkegata School din Oslo cât și în cadrul unor sesiuni de formare faciliate de două formatoare în cadrul Newschool.